مقایسه دستگاه های ایسیک ، مقایسه ماینر ، معرفی و مقایسه ماینر S15  ، معرفی و مقایسه ماینر T15 معرفی و مقایسه ماینر برای خرید بهتر ، مقایسه و معرفی ماینر برای خرید شفاف


T15 بخرم یا S15؟ کدام بهتر است؟  
در نوامبر گذشته بود که غول تولید ماینر، شرکت BITMAIN خبر از رونمایی دو دستگاه ماینر در التگوریتم SHA-256 با تراشه 7 نانومتری داد. انت ماینرهای S15 و T15 داغ ترین ماینرهای بازار با قدرت های 28 و 23 تراهش آماده عرضه به دنیا شدند. اما اولین سوال که به ذهن خیلی از خریداران می رسد این است که ، آیا خرید این ماینرها مقرون به صرفه است؟ اصلا چرا باید به سراغ آن ها برویم؟ و اصلا میان این دو مدل، کدام می تواند برای ما بهتر باشد؟

قیمت
از مهمترین فاکتور شروع کنیم. S15 در شروع با قیمت 1475 دلار و T15 در همان زمان با قیمت 913 دلار عرضه شدند. یعنی S15 پانصد دلاری گران تر از مدل T15 است! در ضمن در نظر داشته باشید که هر دو دستگاه پاور متصل به خود دارند و دیگر نیازی به پرداخت مبلغی جدا بابت پاور نیستید. در ضمن کابل برق سه پین هم روی دستگاه موجود نیست که خودتان باید تهیه کنید.
پس در این قسمت، امتیاز برتری را به T15 می دهیم با قیمت ارزانترش!
مقایسه قیمت دو ماینر شرکت بیت مین ، Bitmain ، انت ماینر S15 و انت ماینر T15راندمان
در این قسمت هست که S15 کاملا یک سر و گردن از T15 بالاتر است. مقدار هش تولیدی S15 تا 28 ترا هش می رسد در حالی که هش تولیدی مدل رقیب یعنی T15 به 23 ترا هش می رسد. نسبت برق دومدل هم تقریبا یکی هست. S15،  1596 وات و T15،  1541 وات برق مصرف می کنند.

مشخصات فنی ماینر s15

,

مشخصات فنی ماینر t15

سودآوری
در آخر باید به فاکتور مهم سودآوری دستگاه نظر بیندازیم. برای این که قادر به این کار بشیم، هزینه برق را برای هردو ثابت و به قیمت  0.10c / kWh (10 سنت به ازای هر کیلووات) در نظر گرفتیم. طبق محاسبه ماشین حساب وبسایت معتبر whattomine اگر هر دو دستگاه ما، در زمان نوشتن مقاله  با قدرت تمام ماین کنند، با S15 می توان حدود 7.5 دلار در روز، و با T15 می توان حدود 5.5 دلار در روز درآمد داشت. تازه این قبل از رشد اخیر بیت کوین است.  

جدول راندمان ماینر ، جدول بهینگی ماینر s15,

جدول راندمان ماینر ، جدول بهینگی ماینر T15

به نظر می رسد که در این قسمت S15 برنده باشد، اما به گفته ماینرهای کهنه کار، سودآوری دستگاه همه چیز نیست و ما برای برررسی ماینر باید rol دستگاه را هم در نظر داشته باشیم. وقتی رل این دو ماینر را مقایسه کنیم، رقابت جالب تر می شود:

ANTMINER S15: Break even in: 210.83 Days

ANTMINER T15: Break even in: 175.02 Days

نتیجه:
در نهایت به نظر می رسد که در مجموع انتماینر S15 برنده این مقایسه باشد اما قیمت بسیار گران تر آن شاید باعث شود که T15 در نظر خیلی ها جالب تر به نظر برسد. بنابر این اگر قصد دارید سراغ تراشه جدید 7 نانو متری Bitmain بروید، هر دوی این دستگاه ها مناسب به نظر می رسند. فراموش نکنید که اعداد و ارقام آورده شده در این مقاله فقط برای درک حدود تفاوت بیان شده است و با توجه به بازار رو به بالای این روزها، اعداد خروجی ماینرها متفاوت است. عامل دیگری که سودآوری دستگاه را در کشور ما تعین می کند، قیمت دلار نسبت به ریال است که باید این فاکتور را هم در تخمین درآمد دستگاه خوددر  نظر داشته باشید.

این مطلب توسط تیم نویسندگان و مترجمان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.