شرکت bitmain ، محصولات Bitmain ، فروشنده ماینر ، انت ماینر ، باکس نگهداری ، انت باکس ، رمزارز، ماینینگ ، استخراج بیتکوین ، استخراج رمزارز


Bitmain (بیت‌مین)،  شرکتی چینی است که در زمینه‌ی ماینینگ و رمزنگاری ارز دیجیتال فعالیت می‌کند، بنظر می‎‌رسد در تلاش برای تغییر از سهامی خاص و تبدیل شدن به یک شرکت عمومی به نقطه جالبی از مسیر رسیده است.
کمی بعد از آن‌که شرکت در  هنگ‌کنگ  اعلام کرد که قصد عمومی کردن سهامش را دارد،  این پروسه را از ماه سپتامبر کلید زد. اکنون به طور رسمی خبر از استخدام مدیریت اجرایی جدید می‌دهند در حالی که دو بنیانگذار اصلی، شرکت را ترک کرده‌اند.
بر اساس گزارش منتشر شده توسط SCMP – که به دو منبع استناد دارد- وانگ هایچااو، مدیریت سابق مهندسی محصولات Bitmain، پست مدیریت اجرایی را پس از شروع دوران گذار در دسامبر پذیرفته است.
موسسان شرکت، وو جی هان و ژان کتوان همچنان همکاری خواهند داشت و از وانگ به عنوان جانشین بالقوه یاد می‌شود.
این نشریه در ادامه عنوان کرد:  هنوز روشن نیست که انتصاب مدیر جدید چه تاثیری بر خروجی شرکت خواهد داشت. در همین راستا، Bitmain درخواست نشریه Tech Crunch مبنی بر ارائه‌ی پاره‌ای توضیحات در این مورد را رد کرده است.
این شرکت که دارایی‌هایش در حدود 15 بیلیون دلار تخمین زده می‌شود، عزم راسخی در راستای شروع عمومی سازی سهام پس از ثبت سند  در 26 دسامبر اخیر دارد.

bitmain ، شرکت بیت-مین تولید کننده انواع ماینر استخراج رمزارز ، سهامی عام می شوددر این سند که پرده از اطلاعات مالی مربوط به شرکت برمی‌دارد،  تخمین زده می‌شود که در حدود سه چهارم از دستگاه‌های ماینینگ موجود در جهان توسط آنان ارائه می‌شود.
در واقع انتشار عمومی اسناد رشد فزاینده‌ی درآمدهای این شرکت در سال‌های اخیر را به خوبی نشان می‌دهد.
این شرکت در سال 2017 بیش از دو و نیم بیلیون دلار درآمد کسب کرده است، تقریبا 10 برابر رقم در آمدی 278 میلیونی سال 2016. در شرایطی که در شش ماه اول سال گذشته 2.8 بیلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند. این در حالیست که آمار چندانی درباره‌ی ماه‌های آخر سال 2018 وجود ندارد، اما می‌شود حدس زد که با توجه به کاهش قیمت بیت‌کوین و ابزارهای مربوط به رمزنگاری از سپتامبر گذشته، میزان درخواست برای خرید ماشین ماینینگ سقوط کرده باشد و تاثیری مستقیم بر میزان درآمد شرکت بیت‌مین گذاشته باشد.
در زمان رشد بازار رمزنگاری دیجیتال، میزان درآمد بیت‌مین نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرد اما مشخص نشد که تحریم‌ها به چه میزان در سال 2017 به سود موجود در بازار لطمه زد.
ما گزارش دادیم که در سه ماهه‌ی پایانی سال این شرکت سودی در حدود 400 میلیون دلار را در بازر از دست داد. احتمالا در سه ماه پایانی سال گذشته شرایط پیچیده‌تر هم شده است.
قیمت فرایند رمزنگاری به شکلی نزول کرده که شرکت‌های ماینینگ در چین اعلام کردند، حاضرند دستگاه‌های‌شان را به فروش برسانند، چرا که هزینه‌های تولید و نیروی انسانی در این مدت بیشتر از درآمد حاصله شده بود.

شرکت بیت مین، فروش انواع ماینر ، اسیک های استخراج بیت کوین Bitmain  بنابر اعتباری که در این زمینه کسب کرده‌است به ارائه‌ی خدماتی غیر از ماینینگ نیز اشتغال دارد اما تلاش آنها برای رشد بیت‌کوین‌کش(cash)- یکی از موارد بحث برانگیز و چالشی- که احتمالا چالشی آسیب‌زا بوده است- منجر به ضرر و از دست رفتن سود برای‌شان شده است.قیمت بیت‌کوین‌کش در زمان نوشتن این متن 162 دلار است. این کاهش قابل ملاحظه‌ای در قیاس با حدود 2500 دلار در سال گذشته است و حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری در آن برای bitmain  سودآور نخواهد بود و این احتمالا دلیل تعدیل نیروها در این شرکت است، مانند آن‌چه که در فضای رمزنگاری برای دیگران نیز در حال وقوع است.
در طول مدت زمان حدود چهارماه اتفاقات زیادی رقم خورده‌است. این مهم‌ترین چالش مدیریت جدید است که چالش و مبارزه‌ی بزرگی نیز محسوب می‌شود و باید بتوانند بر آن فایق آیند.
اما رقابت و مبارزه برای ماندن در بازار برای bitmain  مفاهیم ناآشنایی نیستند. دقیقا در هفته‌ی گذشته، نزدیک‌ترین رقیب‌شان –شرکت کانان- با ایالات متحده ارتباط برقرار کرده است.
این شرکت در سال گذشته قصد داشت که در هنگ‌کنگ عمومی شود (متعلق به سهامی عام) اما اجازه داد که ابتدا برنامه‌ی آن‌ها به پایان برسد چرا که بازار رمزنگاری با افت فاحشی روبرو شده‌است.

این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.