کلمات کلیدی: ایلان ماسک ، شرکت تسلا ، تسلا و رمزارز ، تسلا و بیتکوین ، ماینینگ ، ماینر ، رمزارز ، بازار کیپتو

روز سه شنبه، مدیر عامل شرکت تسلا در مصاحبه پادکستی با ARK Invest، یک شرکت سرمایه گذاری فناوری اطلاعات، شرکت کرد. علاوه بر گپ زدن در مورد خودروهای الکتریکی و ماشینهای خودرانش، مصاحبه کنندگان تصمیم گرفتند که نظر ماسک را در مورد موضوع رمزارزها  نیز بدانند.
پس از پاسخ متعجبانه اولیه - "رمزارز، جدی؟" – ماسک درباره افکار خود را در مورد کریپتو و بیتکوین به طور ویژه به صحبت پرداخت – و مادامی که ارزش های هر دو را مد نظر داشت، ادامه داد که انتظار نداشته باشید که تسلا به زودی درگیر این فضا بشود.

تسلا ایان ماسک بیتکوین استخراج رمزارز اتریوممزایا و معایب
در طی مصاحبه، ماسک اذعان داشت که او فکر می کند "ساختار بیتکوین کاملا درخشان است" و احتمالاً "اتریوم و برخی دیگر نیز شایستگی‌هایی دارند".
وی به بحث با کتی وود مؤسس ARK Invest درباره موارد استفاده ارز کریپتو ادامه داد، کسی که اشاره کرد که "معاملاتی به ارزش 1.3 تریلیون دلار در بیتکوین وجود داشتند و ما آن‌ها را نمی‌بینیم زیرا صرف پیتزا یا کوکاکولا نشدند".
ماسک در حالی که قیافه شوخی به خود گرفته بود گفت "ممکن هم هست برای کوکائین صرف شده باشند"، که این شوخی سبب خنده مصاحبه‌کنندگان شد.
وود ادامه داد، "ما کسب و کار برای کسب کار شرکت خود را در برقرار می‌کنیم جایی که نرخ تبدیل ارز از یک کشور به دیگر کشورها به طور بازدارنده‌ای گران است. رمزارز واقعاً اهمیت پیدا می‌کند. ارز کریپتو پولی برای IP آن‌ها است. مبادله پول آزاد است و بسیار مهم است که جهان از آن باخبر بشود."
ماسک گفت، "ارز کریپتو کنترل‌های ارز را از بین می‌برد. پول کاغذی از بین می‌رود، و کریپتو راه بسیار بهتری است برای انتقال نرخ نسبت به تکه‌های کاغذ. به طور حتم این‌طور است اگرچه مزایا و معایبی هم دارد."

شرکت تسلا - بیتکوین - استخراج رمزارزها - مزایا و معایبدرباره این موضوع که آیا تسلا با کریپتو سر و کار پیدا خواهد کرد یا خیر، ماسک گفت به نظر نمی‌رسد این اتفاق به این زودی‌ها بیفتد.طبق گفته‌های ماسک هدف اصلی شرکت تسلا "سرعت بخشیدن به ظهور انرژی پایدار" است و چنان که در مصاحبه نیز اشاره کرد، استخراج رمزارزها از نظر محاسباتی انرژی بسیار زیادی می‌طلبد.
ماسک نتیجه گرفت که "من مطمئن نیستم که کریپتو برای منابع تسلا مفید باشد که بخواهند با آن سر و کار پیدا بکنند."
سپس تحلیل گر ARK Invest، تاشا کینی به منظور شفافیت بیشتر پرسید، "تسلا قصد ندارد به این زودی‌ها خرید و فروش با بیتکوین را شروع بکند". ماسک پاسخ داد، "خیر ما چنین قصدی نداریم."
کریستین هوزر، بیستم فوریه 2019

این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.