کسب درآمد دلاری با بیتکوین ، کسب درآمد با ماینینگ ، فروش ماینر ، خرید ماینر  ، بلاکچین ، بیتکوین ، استخر استخراج 

در قسمت اول گفتیم که فارم های ماینینگ، در ازای حق نگهداری مشخصی دستگاه ماینر شما را در شرایط مناسب دمایی، مقدار وات برق مورد نیاز و اینترنت با ثبات  و بدون قطعی و ... نگهداری می‌کنند. بیتکوین کسب شده از شبکه بلاکچین بیتکوین، مستقیما به ولت یا کیف پول رمزارزی شما واریز می‌شود. بعد شما بسته به قرار دادتان، مبلغی کمسیون که به شکل درصدی تعیین شده است را به حساب مشخص شده از سوی مسئولین فارم واریز می‌کنید یا به شکل بیتکوین به ولت مشخص شده انتقال می‌دهید و بیتکوین‌های باقی مانده را در ولت خود نگهداری می‌کنید. شما می‌توانید  هر زمان که بخواهید موجودی خود را تبدیل به دلار یا ریال کنید.حال بحث را پی میگیریم.

فروش بیتکوین

شما می‌توانید بیتکوین کسب شده خود را در هر زمانی که می‌خواهید بفروش برسانید. می‌توانید با توجه به قیمت دلار در ایران و قیمت جهانی بیت‌کوین، زمانی درستی را برای فروش و یا تبدیل بیتکوین خود به دیگر رمزارزها و یا تبدیل آن‌ها به دلار یا ریال تصمیم بگیرید. می‌توانید به ولت خود به چشم یک سرمایه‌گذاری بلند مدت نگاه کرده و بیتکوین‌های خود را نگاه دارید و در آینده‌ای دورتر بفروش برسانیدشان. شاید هم با صرف وقت و انرژی مناسب جذب ترید یا خرید و فروش دیگر رمزارزها بشوید...

کسب درآمد دلاری با بیتکوین ، خرید و فروش ماینر ، بیتکوین و کسب دلاراولین واریزی بیتکوین استخراج شده
زمان واریز رمزارز استخراج شده، بسته به استخری که فارم شما از آن استفاده می‌کند، و بسته به رمزارزی که تصمیم به استخراج آن گرفته‌اید و قدرت دستگاه ماینرتان، تفاوت می‌کند. معمولا بین یک یا دو هفته اولین بیتکوین‌های شما به حساب ولتتان واریز می‌شود.

روش‌های فروش بیتکوین استخراج شده
روش‌های متفاوتی برای فروش بیتکوین‌‌هایتان وجود دارد. راحت‌ترین راه استفاده از صرافی‌های آنلاین ایرانی هست. مثل هر صرافی خارجی دیگری شما می‌توانید با ثبت نام در این سایت‌ها و طی کردن مراحل تایید هویت، بیتکوین‌های خودتان را به ریال تبدیل کنید و به حساب ریالی هر بانک داخلی یا خارجی واریز کنید.
روش دیگر استفاده از صرافی‌های خارجی است که شاید به وسیله آن‌ها بتوانید بیتکوین‌های خود را با قیمت بیشتری آب کنید. معمولا در این صرافی‌ها بیتکوین‌های خود را به پرفکت‌مانی تبدیل می‌کنند و از آن‌جایی که پرفکت مانی ریال ایران را به خوبی پوشش می‌دهد دارایی خود را به ریال تبدیل کنید.
روش دیگر هم فروش بیتکوین‌ها در گروه‌های معتبر شبکه‌های اجتماعی است که ریسک بالاتری دارد اما به واسطه حذف فی یا حق العمل صرافی‌ها روشی برای فروش گران‌تر است.
به زودی مطلبی با عنوان روش‌های فروش بیتکوین در بخش آموزش ماینرتک قرار خواهد گرفت.


مشکلات سر راه؟!
یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که قیمت رمزارزها در نوسان است. این امر به دلیل تراکم کمتر بازار رمزارزها نسبت به بازار پول های رایج و دولتی است.  ممکن است شما دستگاه خود را زمانی که قیمت بیتکوین چهارهزار دلار است تهیه کنید و تا مدتی پس از آن بیتکوین در مرز سه هزارو پانصد دلار باقی بماند. کسانی که وارد امر ماینینگ می‌شوند به خوبی از این امور آگاه هستند. در شرایطی همین نکته مزیت هم به حساب می‌آید. تریدرها  پس از صرف وقت و کسب علم ترید و تحلیل شخصی از بازار رمزارزها از این نوسانات به خوبی بهره بگیرند و با خرید و فروش به موقع یک کوین خاص و یا مجموعه‌ای از رمزارزها سرمایه خود را چند برابر می‌کنند. هرچند نکاتی بسیاری در حوزه تریدینگ وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است و به زودی در مقاله‌های دیگری در ماینرتک ارایه می‌گردد.

طلا و بیتکوین مچ انداخته اند ، خرید ماینر به صرفه ، درآمد دلاری با بیتکوین

عمر دستگاه
حتی اگر دستگاه ماینری که تهیه می‌کنید آخرین مدل با بالاترین میزان هش باشد، به زودی جای خود را به دستگاه‌های جدیدتر با قدرت بیشتر خواهد داد. شما می‌توانید مدتی را به عنوان برگشت سرمایه خود که همان هزینه تهیه دستگاه باشد در نظر بگیرید. بسته به قیمت دستگاه شما و قدرتش، این زمان متغییر است اما می‌تواند 9 ماه تا یک سال را در بر بگیرد که در مقایسه با دیگر سرمایه گذاری‌ها بازه‌ی کوتاهی برای برگشت سرمایه  است.
هرچند اسیک ها به خاطر طراحی صنعتی‌شان سخت جان هستند، اما مثل هر وسیله الکتریکی دیگری، ممکن است خراب شوند. خرابی یک هش‌برد که پردازنده‌های دستگاه‌تان رویش سوار شده است یا پاور دستگاه از مواردی است که ممکن است روی درآمد بیتکوینی شما تاثیر بگذارد. امروز تعمیرگاه‌هایی برای تعمیر دستگاه‌های اسیک وجود دارند. اما معمولا گزینه بهتر، تعویض قطعه معیوب است.


ریسک در استخراج
مثل هر بازار دیگری، سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزهم پستی و بلندی‌های خودش را دارد. اما به طور کلی با توجه به قیمت دلار و هزینه پایین برق صنعتی و حتی با قرار گرفتن بیتکوین در بازار خرسی این روزها، استخراج بیتکوین و دیگر رمزارزها همچنان سرمایه‌گذاری سودآوری به حساب می‌آید. مخصوصا اگر به درآمد خود از استخراج مثل قلکی نگاه کنید که تا زمان بالا رفتن قیمت از فروش بیتکوین‌‌هایش خودداری کنید.


استخر استخراج
پس از گذشت مدتی از صنعتی شدن استخراج و بالارفتن سختی شبکه بیت‌کوین، شرکت‌هایی اقدام به ارایه خدمات تجمیع ماینرهای شبکه برای عملیات استخراج بلاک‌ها کردند. به این تجمیع ابری ماینرها، استخر استخراج می‌گویند. وظیفه اتصال ماینر شما به استخرها هم به عهده فارم هست و نیازی نیست شما برای اتصال ماینرخود به استخر استخراج کار خاصی انجام دهید.

مانیر استخراج بیتکوین ، ماینر و مشتری ، خرید ماینر ، درآمد دلاریسخن پایانی
امروزه، کسب درآمد دلاری از طریق ماینینگ یا استخراج رمزارزها، یکی از مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها برای کسب درآمد ارزی است. صنعتی که علاوه بر سودآوری شخصی، یکی از منابع مهم ارزآوری به کشورمان به حساب می‌آید. صنعتی که روز به روز سرمایه گذاران دیگری را جذب خود می‌کند و نه تنها در ایران که در تمام دنیا با سرعت رو به گسترش است.

این مطلب توسط تیم نویسندگان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.