جی پی مورگان ، کریپتو ، قیمت رمزارز ، ماینر ، ماینینگ ، رمزارز jpm

به گزارش CNBC در 14 فوریه، غول بانکداری آمریکا، جی پی مورگان چِیس (JPM) برای اولین بار در بانکداری آمریکا، در حال راهانداری رمزارز متعلق به خودش است.
در اقدامی که ممکن است در نگاه مفسران بعید به نظر برسد، وام دهندگان چندملیتی به منظور افزایش بازدهی پرداخت از دارایی تازه تأسیس خود، به نام جِی پی اِم کوین در سه عملیات خود برای شروع استفاده خواهند کرد.
عمر فاروق کسی که مرکز بلاکچِین جِی پی اِم را هدایت میکند در صحبت با CNBC، دیدگاه خوش بینانه بانک نسبت به تکنولوژی بلاکچین را آشکار کرد:
"هر آنچه در حال حاضر در جهان وجود دارد که بر روی بلاکچِین حرکت میکند، پایه پرداخت برای معامله خواهد شد،" وی همچنین گفت:
"کاربردها به راستی بیپایاناند؛ هرجا که شما دفتر کلی مشتمل بر شرکت ها و مؤسسات است داشته باشید، می توانید از آن استفاده بکنید."
جِی پی اِم کوین در آغاز بر پرداخت های بین المللی توسط شرکت های مهم تمرکز خواهد کرد و به سرعت بخشی معاملات که در حال حاضر یک روز یا بیشتر طول میکشند با استفاده از گزینه های موجود از قبیل SWIFT کمک میکند.
از منظری دیگر، خدمات خزانه داری و معاملات اوراق بهادار نیز در صف بهره بردن قرار دارند، فاروغ میگوید اگر موفقیت ارز کریپتو ثابت بشود میتواند بیشتر گسترش پیدا بکند.

ماینر ، ماینینگ ، بیتکوین ، قیمت بیتکوین ، نمودار قیمت رمزارز و ارزدیجیتالدر آغاز تنها مقدار اندکی از موجودی کل آن سه حوزه با جِی پی ام کوین سر و کار پیدا خواهند کرد.فاروق اضافه کرد، "حتی اگر این امر به مشتریان جِی پی اِم در سطح مؤسساتی محدود بشود نباید بتواند ما را عقب نگاه دارد."
این غول بانکداری که در میانه سال 2017 در میان شرکت کنندگان ارز کریپتو به شهرت رسید هنگامی که مدیر عامل شرکتش جیمی دیمون، بیتکوین را به طور علنی "تقلب" نامید نظری که البته سال بعد در مجمع جهانی اقتصاد شخصاً انکارش کرد.

منبع: CNBC

این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.