غول ماینینگ ، ماینینگ کریپتو ، شرکت بزرگ ماینینگ ، استخراج رمزارز ، ماینینگ بیتکوین ، توقف فروش ماینر ، ماینینگ در ژاپن

طبق گزارش های رسیده غول تجارت الکترونیک ژاپنی  DMM از بیزنس استخراج رمزارز خارج می‌شود. متعاقب این خبر، شرکت غول ژاپنی دیگر، GMO نیز به دلایل مشابه، تولید و فروش ماشین‌های ماینینگ را ادامه نخواهد داد. قرار است هر دو شرکت پروژه‌های دیگر خود در حوزه استخراج رمزارزها و برنامه‌های  بلاکچینی و رمزارز را به شدت توسعه دهند.
خروج از بیزنس ماینینگ

طبق گزارش‌های رسیده غول تجارت الکترونیک و تفریحات، شرکت DMM.com در حال خروج از بیزنس ارز کریپتو است. طبق گزارش تویو کِیزای در 30 دسامبر، DMM تصمیم گرفته از سپتامبر از بیزنس استخراج کریپتو خارج بشود. در این گزارش آمده که "دلیل اصلی این تصمیم کاهش سودآوری است".

روند خروج از فروش ماشین‌های ماینینگ تا نیمه اول سال 2019 طول خواهد کشید.مؤسس DMM، کِیشی کامِیاما طبق گزارش Nikkei در 31 دسامبر گفت، "ما به سختی روی بیزنس تبادل ارز و بلاک چین کار خواهیم کرد". DMM Bitcoin یکی از شرکت های تابعه DMM، از جمله 16 محل مجاز تبادل ارز کریپتو در ژاپن است.
شرکت از سپتامبر سال گذشته به منظور استخراج ارز مجازی تأسیس شد و از اکتبر در شهر کانازاوا در ژاپن شروع به عملیات ماینینگ کرد. طبق گفته تویو کِیزای، ارزهای چندگانه مثل "بیت‌کوین، اتریوم و لایت کوین" استخراج می‌شدند.

DMM با اهدافی جته طلبانه اعلام داشت که قصد دارد به بهره برداری از فارم استخراجی در مقیاس عظیم و با کیفیت ژاپنی بپردازد به طوری که اندازه بهره‌برداری قابل مقایسه با دیگر بهره بردارهای داخلی بی‌نظیر است. همچنین برنامه‌ریزی شده است که شرکت به جمع سه شرکت فارم استخراج در دنیا در مقیاس بزرگی برسد. DMM همچنین آزمایشگاه ویژه‌ای برای تحقیق و توسعه به منظور استخراج رمزارزی به نام لَبو ماینینگ ساخته است.
نمایشگاه انحصاری

در کنار افتتاح فارم اصلی، DMM در فوریه برنامه نمایشگاه عمومی را به منظور بازدید مردم از فارم و آشنایی نزدیکشان با تجهیزات ماینینگ خود در شهر کانزاوا اعلام کرد. طبق تصمیم شرکت قرار شد 1000 ماشین ماینینگ در نمایشگاهی به مساحت 500 متر مربع در آپریل به بهره برداری برسد. DMM در آن زمان اعلام کرد که، "قصد داریم از نیمه مارچ به دعوت از بازدید عموم مردم بپردازیم."

با این حال تویو کِیزای اعلام کرد که DMM مسائل امنیتی را دست کم گرفته است:من تمایل دارم کاربران سایت ماینینگ خارق العاده‌ای را در زندگی‌‌شان تجربه بکنند. به همین دلیل DMM بخشی از فارم ماینینگ خود را به روی عموم گشود اما این کار در اوایل ژانویه کنسل شد. زیرا اطمینان از حصول مسائل امنیتی بسیار دشوار است. در کشورهای دیگر دزدی ماشین‌‌های استخراج رمزارز رخ داده و حتی در فارم کانازاوای DMM نیز مسائل مشابهی افتاده است.
هفته گذشته DMM اعلام کرد که اَپلیکیشن تجارت کریپتو، Coinytap طبق برنامه افتتاح نخواهد شد. طبق گزارش منتشرشده، شرکت باور دارد که جذب تاجران تازه کار کریپتو در ژاپن دشوار شده است زیرا قیمت ارز کریپتو سقوط کرده و صرافی Coincheck در ژانویه هَک شده است.
اخبار رسیده از DMM بسیار کمتر از دیگر شرکت مهم ژاپنی، GMO است که اعلام کرد دیگر به تولید و فروش ماشین‌های ماینینگ نمی‌پردازد. با این حال GMO اعلام کرد به ماین کردن در محل شرکت ادامه می‌دهد و مکان فارم ماینینگ خود را تغیر خواهد داد. GMO در این باره توضح داد که، "با توجه به بازار ماشین‌های استخراج رمزارز، فضا به شدت رقابتی شده زیرا به دلیل کاهش قیمت رمزارزها و کم شدن نرخ فروش، تقاضا کاهش یافته است".

این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.