پاداش بلاک بیتکوین ، بیتکوین ، پاداش بلاک ، اتریوم ، آلت کوین ، رمزارز ، بازار کریپتو ، قیمت بیتکوین ، قیمت اتریوم

در 72 ساعت گذشته، ارزش‌گذاری بازار کریپتو 3 بیلیون تا 114 بیلیون دلار افزایش داشته به طوری که بیتکوین و اتریوم اندکی بهبود یافتند.
بیت‌کوین و اتریوم هر دو از 29 ژانویه حدود 3% عقب‌گرد داشتند و در حال حاضر بی‌ثبات در یک محدوده قیمت کساد باقی ماندند.
بازرگانی با نام مستعار مجازی "Moon Overlord" پیشنهاد داد که تاریخچه عملکرد موجود ارزهای کریپتو اصلی، نصف‌شدن پاداش بلاک بیت‌کوین، لایت‌کوین، و اتریوم می‌تواند به این سه سرمایه دیجیتال این امکان را بدهد که در میان‌مدت به شدت بهبود پیدا بکنند.

نصف شدن سختی پاداش شبکه بلاکچین بیت کوین نمودار قیمت بیتکوین

چرا نصف‌شدن می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین اثر بگذارد؟
به دلیل عرضه ثابت بیت‌کوین، تنها 1%  مردم می‌توانند بیش از 0.28 بیت‌کوین داشته باشد.
استیو لی، مدیر سابق محصولات Google، توضیح داد:
اگر شما 0.28 بیت‌کوین و قصد  HODL (نگه داری) دارید، می‌توانید مطمئن باشید کمتر از 1 جمعیت دنیای ارز می‌توانند بیشتر از شما مالک بیت‌کوین باشند. سرمایه‌گذاری متوسط 1,830 دلار امروز می-تواند این اطمینان را بدهد که شما جز جمعیت 1% دنیای آینده بیت‌کوین هستید.
همان‌طور که بیت‌کوین به عرضه 21 میلیونی‌اش می‌رسد، پاداش بلاک ماینرها که معاملات را در شبکه بررسی می‌کنند، اُفت پیدا می‌کند تا مقدار بیت‌کوین تولیدشده در شبکه کاهش بیاید.
بسیاری از تحلیل‌گران باور دارند که نصف‌شدن پیش از این در قیمت‌ها وارد شده زیرا این امر سال‌ها قبل توسط سرمایه‌گذاران پیش‌بینی شد قبل از این که واقعاً اتفاق بیفتد.
اما یک تریدر گفت که نصف‌شدن پاداش بلاک بیت‌کوین و لایت‌کوین و کاهش پاداش بلاک اتریوم در حدود 33% می‌تواند منجر به حرکت نویدبخشی در بازار کریپتو بشود.
این تریدر افزود، "لایت‌کوین (LTC) در آگوست امسال نصف شد، اتریوم (ETH) پاداش بلاکش را حدود 33% در فوریه کاهش داد، و بیت‌کوین (BTC) اندکی در طول امسال نصف شد. کاهش‌های پاداش بلاک‌ها و نصف‌شدن‌ها نویدبخش‌ترین رخدادها در تاریخچه کریپتو هستند. زمان آن فرا رسیده که توجه خرج کرده و جمع¬آوری بکنیم".
پیشتر این تریدر از نظر تاریخچه‌ای پیشنهاد کرد که قیمت بیت‌کوین حدود 12 ماه قبل از رخداد نصف‌شدن افزایش یافته است.
افراد خواهان 1000 بیت‌کوین متوجه نیستند که حسب معمول نصف‌شدن یک سال جلوتر از زمان شروع می‌شود.
نصف شدن بعدی در مِی 2020 است، بنابراین ما فقط چندماهی تا شروع پامپ بعدی فاصله داریم.
آیا واقعاً ما به سمت -70% حال‌گیری دیگری می‌رویم؟ من شک دارم
— Moon Overlord (@MoonOverlord) January 23, 2019
انتظار می‌رود پاداش بلاک بیت‌کوین در مِی 20200% کاهش بیاید که این امر نرخ استخراج بیت‌کوین جدید توسط ماینرها را کاهش می‌دهد.
نصف‌شدن 5 پاداش بلاک عرضه چرخشی بیت‌کوین را محدود خواهد کرد. اگر انتظار می‌رود دارای‌ها ثابت باشند یا افزایش یابند، این امر می‌تواند بر روند قیمت‌شان ضربه‌ محسوب بشود.
در نوامبر 2017، کیم گراور (Kim Grauer) اقتصاددادن ارشد گفت این نتیجه‌گیری که آیا نزول در عرضه چرخشی بیت‌کوین پیش از این در قیمت‌ها وارد شه یا نه کاری پیچیده است.


نمودار ترید کریپتو خرید و فروش بیت کوین ، قیمت بیتکوین ،  اتریوم ، بیت کوین کش ، ریپل گراور گفت " این سوال بسیار پیچیده‌ای است. از طرفی محاسبات مستقیم درباره ظرفیت بازار سکه‌های گم‌شده را در ملاحظات وارد نمی کند. از طرفی دیگر، نظر به این که این حوزه تا چه حد احتکارکننده است، محاسبات ظرفیت آن بازارها می‌توانند بیت‌کوین را وارد مدل‌های اقتصادی از بازار بکنند که بر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری اثر بگذارند"به طور کلی، به ویژه برای سرمایه‌گذارانی که به ارزهای کریپتو به عنوان سرمایه‌های طولانی‌مدت فکر می‌کنند، نصف‌شدن پاداش بلاک کاتالیزور مثبتی تلقی می‌شود که می‌تواند به بهبود یا احیای بازار نیرو ببخشد.
تا آن زمان بازار کریپتو چگونه عمل خواهد کرد؟
اگر نصف‌شدن سختی از مِی 2019 شروع به اثرگذاشتن بر قیمت بیت‌کوین بکند چناچه برخی بازرگانان انتظار دارند، جدول زمانی با پیش‌گویی‌های تحلیل‌گرانی مثل ویلی وو (Willy Woo) مقارن می‌شود که پیش‌بینی کردند بازار ارز کریپتو تا نیمه دوم سال 2019 بهبود می‌یابد.

منبع:CNN

این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.