کلمات کلیدی: بیتکوین ، ترید ، خرید و فروش رمزارز ، ماینر

crypto bitcoin cryptocurrency investing

خوش بینی در دنیای کریپتو به حدی زیاد است که واقعیت‌های بی‌رحم و خشن تبدیل به موارد نادر شده‌اند. با این پیش‌زمینه بیایید نگاهی بیندازیم به پنج واقعیت که سرمایه‌گذاران رمزارزها نمی‌خواهند بشنوند بی‌توجه به این که چقدر آگاهی از آن‌ها واجب است.

1 – در دنیای بیت کوین، هیچ کسی هیچ چیزی نمی‌داند.

crypto bitcoin expert

در دنیای رمزارزها، اغلب متخصصان خوداشتغال‌اند. تعداد انگشت شماری از اشخاص توانسته‌اند اعتماد متوسط هواداران کریپتو را جلب بکنند اما تعدادشان بسیار اندک است.
عالی رتبه‌ترین متخصصان به نوعی همان موش‌های آزمایشگاهی اولیه‌اند که نخستین بار کوین را پیشنهاد دادند. منابع معتبر رتبه‌بندی اغلب مانند کوری به نظر می‌رسند که عصاکش کوری دیگر شده‌اند و یا بدتر یک چرخه بازخورد دائمی که ولع خوانندگان مطالب مربوط به رتبه‌بندی را به ناچار بیشتر و بیشتر می‌کنند. برای مثال توئیت کنندگان بانفوذ یعنی کسانی که اَکانت‌های قدیمی دارند ناگهان شروع می‌کنند به استفاده از واژه "کریپتو" در توئیت‌هاشان.
ما زمان زیادی را صرف می‌کنیم تا از انگیزه‌های واقعی مدیران و رهبران بلاکچین باخبر شویم اما شاید بهتر باشد تلاش بکنیم خودمان را درک کنیم. بسیاری خواهند گفت که برای کسب موفقیت مالی این جاییم اما واقعیت این است که پدیده شبه واقعی و بی‌قاعده بلاکچین و بانفوذان آن بدون وجود مقادیر زیادی امید ممکن نیست.
2 – شما این جایید به خاطر احساس‌تان نه به خاطر تیزهوشی اقتصادی‌تان.

bitcoin heart قلب و بیتکوین

روحیه جسور و ماجراجوی بسیاری از پیشگامان که در فضای کریپتو غرق شدند قابل درک است. اما درست مانند جویندگان طلا در کالیفرنیا، در ادامه کار، تقاضا برای سود نیز ایجاد می‌شود.
به عبارت دیگر ما این‌جا نیستیم چون تصمیمی منطقی گرفتیم که این‌راه بهترین راه کسب موفقیت است زیرا به وضوح این طور نیست. به نظر می‌رسد اغلب ما برای شلوغ کاری، رویابافی، هیجان کشف عرصه‌های ناشناخته و رویاپردازی درباره آن‌چه می‌تواند ناگهان ظاهر بشود این‌جا هستیم. این رویاها ممکن است همگی وجود داشته باشند با این وجود مانند کاشفان طلا در کالیفرنیا راه سختی در پیش داریم.

3 –نظرات غالب "تخصصی" درباره خرید و پرداخت.

رمزارز بیتکوین بیت کوین ماینینگ

اکثر ما با مقدار زیادی مطالب به دردنخور راجع به رمزارزها مواجه می‌شویم زیرا مقاله‌های اندکی در قبال پرداخت پول نوشته می‌شوند.
اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی با فریب انگیزه‌های مالی یکسانی در تمامی کامنت‌ها، مسیج‌ها، توئیت‌ها و پست‌های سایت‌ها مواجه بشویم؟ در سال‌های اخیر، ربات‌ها موضوع سیاسی داغی درایالات متحده بوده‌اند و شواهد قوی وجود دارد که بسیاری از بازارهای ارز کریپتو نیز توسط ربات‌های تجاری خودکار جابجا می‌شوند.
با این حال، ما داریم درباره نوعی دیگری از ربات ها صحبت می‌کنم: ربات‌های انسانی - افرادی که پول دریافت می‌کنند تا بروند و برای سکه‌های کلاه بردارانه تبلیغات بکنند. تبلیغات برای چنین مشاغلی را می‌توان در سراسر سایت‌های مسابقه‌ای و آزاد پیدا کرد مانند Upwork و Freelancer، و با نگاهی سریع به هاب‌های اجتماعی Bitcointalk می‌توان متوجه میزان گسترش‌شان شد.
این امر شکستی مختص ارز کریپتو نیست. پدیده مشابهی نیز در سایت آمازون وجود دارد و همچنین در هر سیستم با مبنای اینترنت که در آن هر کسی چیزی برای فروش عرضه می‌کند، قابل مشاهده است. اما ممکن است باعث تعجب برخی از تازه کاران در ابتدای کار بشود تا سپس به مرور متوجه بشوند که واقعاً نمی‌توانند به بسیاری از چیزهایی که در فضای آنلاین راجع به ارز کریپتو می‌خوانند، اعتماد بکنند.


4 – تمرکززدایی، رویایی واهی و آرمانی.

خیالبافی بچه ها

شما می‌توانید یک اسب را به سمت آب ببرید اما نمی‌توانید مجبورش بکنید که آب بنوشد. فاصله زیادی وجود دارد بین آن چه فکر ‌نیم برای ما خوب است و آن چه واقعا می‌خواهیم. برای مثال مردم می‌گویند خودمختاری، قدرت و خودکنترلی بیشتر می‌خواهند اما وقتی می‌فهمند که چنین چیزهایی در واقع نیازمند داشتن دیسیپلین و مسئولیت‌پذیری است ناگهان این تمرکززدایی همان چیزی می‌شود که باعث ترسیدن‌شان می‌شود.
ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که انسان‌ها در دوران بسیار قدیم خود را با سلسله مراتب رتبه بندی می‌کردند. شخصیت کمدی را تصورکنید که به سختی مبارزه می‌کند تا تمرکززدایی را به مردم عرضه کند و پس از محاکمات دردناک او لطف تکنولوژیکی‌اش را فقط به مردمی ارائه می‌کند که نادیده‌اش می‌گیرند و مسخره‌اش می‌کنند.

5 – کریپتو یک حباب است: حداقل 95% کل پروژه‌ها شکست خواهند خورد.

رمزارز فروش دستگاه ماینر بیتکوین

طبق CoinMarketCap در فضای ارز کریپتو، 2,068 کوین و رمز وجود دارد و اگر سردسته تحقیق جهانی در Bitwise را باور کنیم، 95% آن‌ها محکوم به فنا می‌باشند. مت هوگان اوایل ماه گذشته به Bloomberg گفت:
"2,000 ارز کریپتو وجود دارد اما 95% آن‌ها بی‌فایده‌اند و به مرگی دردناک خواهند مُرد. هرچه زودتر این اتفاق بیفتد بهتر است."
این بدین معنی است که بالغ بر 100 ارز کریپتو ممکن است از 2,068 تا استخراج بشود این مقدار شاید برای مثال از یک سهام مشخص بیشتر باشد اما شانس شکست نیز در آن بیشتر است. ما این‌جا با حباب واقعی مواجهیم که همه سعی می‌کنند قبل از ترکیدنش آن‌را بگیرند. با این حال حباب‌ها همیشه بد نیستند و طبق تحقیقات Bitwise، این حباب ممکن است در درازمدت کمک کننده باشد:
"این امر مشابه همان اتفاقی است که با اینترنت افتاد که مقادیر عظیمی نبوغ را به سمت خود جلب کرد. این امر نیز توجه و علاقه بسیاری به توسعه را گرد هم آورده است ..."
هوگان با ذکر نکته مثبتی به چیزی اشاره می‌کند که شاید از دل آن 95% آلت‌کوین بیرون بیاید.
"اما از میان این خاکسترها چیزهای مهمی بیرون خواهند آمد. درست همان‌ظور که از خاکستر دات کام، آمازون، گوگل، فیس بوک و ... سربر آوردند."
این مطلب توسط تیم نویسندگان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.