معرفی تراشه جدید شرکت Bitmain،  بررسی محصولات شرکت بیت مین، بررسی محصولات مناسب ماینینگ ، نقد و معرفی تراشه 7 نانومتری شرکت بیت مین، معرفی تراشه 7 نانومتری Bitmain


بیت‌‌ماین -Bitmain-  اعلام کرده است که موفق به طراحی تراشه‌های جدید برای استخراج بیت‌کوین با قدرت 7 نانومتر و بهره‌وری 29% بیشتر شده‌است.
هجدهم فوریه، غول تولید کننده‌ی تجهیزات استخراج بیت‌کوین، شرکت فناوری‌های بیت‌ماین اعلام کرد که نسل جدید تراشه‌های آسیک 7 نانومتر برای استخراج ارز دیجیتال شا-256 را به مانند BTC و BCH را تولید کرده است.
به گفته‌ی بیت‌ماین، این تراشه‌ی استخراج که با عنوان بی‌ام1397 شناخته می‌شود، در زمان استخراج کوین بهره‌وری و عملکرد بهتری دارند. این تراشه‌های جدید بر روی آخرین نسخه‌ از دستگاه‌های آنت‌ماینر قابل نصب هستند.
نسل جدید تراشه‌های 7 نانومتری از فناوری‌های بیت‌ماین
بیت‌ماین اعلام کرده است که تراشه‌های جدیدی تولید کرده است که قدرت بیشتری نسبت به نسخه‌هایی که سابقا  توسط شرکت در گذشته تولید شده است، دارد. تراشه‌ی جدید بی‌ام1397 جانشین نسخه‌ی قبلی تراشه‌ی مرکزی شا-256 با مدل بی‌ام1391 شده است. مدل جدید 7 نانومتری امکان استخراج سریعتر و ارزانتر را فراهم کرده است و در قیاس با بی‌ام1391 در حدود 28.6% بهره‌وری بیشتری دارد.

نمایی از تراشه جدید 7 نانومتری شرکت بیت مین ، تراشه جدید شرکت Bitmain


همچنین بیت‌ماین اعلام کرده است که بی‌ام1397 میزان انرژی و قدرت کمتری نسبت به 30J/TH مصرف می‌کند.
خبرگزاری منسوب به شرکت گزارش داده است که: تیم مهندسی بیت‌ماین برای دستیابی به بهره‌وری بیشتر و صرفه جویی در مصرف انرژی اقدام به طراحی این تراشه کرده است که به لحاظ اقتصادی، طراحی سیستم و ساختار الکتریکی کاملا به صرفه است.
در ادامه‌ی گزارش آمده است که: این تراشه با استفاده از پردازنده‌ی TSMC’s 7nm FinFET ساخته شده است. بی‌ام1397 نشان دهنده‌ی پیشرفت بیت‌ماین در روش طراحی قطعات و درک عمیق آنها از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های تولید تراشه‌های استخراج است.

نقد و بررسی تراشه جدید شرکت bitmain ، معرفی اسیک جدید 7 نانومتری بیت مین
مدل‌های اس17 و تی17 آنت‌ماینر، نسخه‌ی جدید بی‌ام1397 را پشتیبانی خواهند کرد و قطعات استخراج بیشتری نیز در راه هستند.
تولید تراشه‌ی جدید به دنبال بحث و شایعات اخیر پیرامون اکوسیستم استخراج، صورت گرفته است. گزارش ها به طور کلی حاکی از آن است که شرکت هایی مثل کانان، بیت‌ماین و ای‌بانگ در صدد ایجاد تغییرات جزئی در داخل قطعاتشان هستند.
بیت‌ماین می‌گوید که تولید قطعات نیمه‌هادی جدید نشان‌ دهند‌ی وفاداری شرکت به اصل پیشرفت در زمینه‌ی اکوسیستم ارزهای دیجیتال است. همچنین این شرکت اعلام کرده است که دستگاه‌‌هایش به هرکسی این امکان را می‌دهد تا در  این عرصه‌ی اقتصادی پیشرفت کنند.

رونمایی از تراشه جدید 7 نانومتری شرکت Bitmain

شرکت سازنده در ادامه می‌نویسد: بی‌ام1397 از مجموعه‌ی تراشه‌های در حال پیشرفت است که برای بهره‌برداری بهتر از تجربه‌ی استخراج طراحی شده و هدف آنها این است که به عنوان شاخص‌های معیاری جدید در عرصه‌ی قطعات تکنولوژی آسیک تلقی شوند.به نقل از رسانه‌ها، تراشه‌ی  بی‌ام1397 با آخرین مدل‌های آنت‌ماینر یعنی اس17 و تی17 همگام سازی شده است و علاوه بر اینها، بیت‌ماین خبر از محصولات جدید در آینده می‌دهد.

این مطلب توسط تیم نویسندگان و مترجمان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.