بیت کوین ، بیتکوین کش ، استخر بیت کوین ، استخراج بیتکوین ، ماینینگ بیتکوین


مانند بیت‌کوین و بیت‌کوین کش ، Bitcoin SV نیز استخر استخراج بزرگی برای ماینینگ داراست. هر کدام از آن‌ها دارای سهم قابل توجهی هستند. با این حال بر خلاف دو مورد دیگر، در BSV اکثریت 44 درصدی مالکیت‌ها در اختیار "ناشناس"ها هست.


در قیاس با Bitcoin در مدتی مشابه، Bitcoin Sv 500% از سهام موجود خود را در مالکیت ناشناس‌ها می‌بیند. این وضعیت باعث شده بود کاربری که احتمالا متوجه نشده بود که عنوان "ناشناس" صرفا مربوط به یک خروجی یا استخراج‌کننده نیست، گمان کند که حمله‌ای در حال وقوع و گسترش است.

سه استخر بهره برداری Bitcoin Sv بیشتر از سایرین مالکیت دارند. بیشتر از مالکیت ناشناس‌ها، قابلیت یافتن و پیدا کردن 1  اگزاهَش* چین که مالکیت زنجیره‌ی عظیمی از چند استخر استخراج است می‌تواند جالب باشد.
اس‌وی پول(SV Pool)، کوین‌گیک (Coingeek)و بی‌ام‌جی پول (BMG Pool) ، روی هم رفته مالکیت بیشتر "ناشناس‌ها" را دارند و  مقداری افزایش سهام می‌تواند در مجموع آن‌ها را به رقم مالکیت 51 درصدی موردنیاز برساند.
چیزی نیاز دارید؟ البته، حمله کردن!
تبانی کردن یکی از عوامل نگران‌کننده درباره‌ی سناریوهای اینچنین است.
SV Pool متعلق به "کریگ رایت" است در حالی که مالکیت ک Coingeek در اختیار "کالوین آیره" است که هر دو از حامیان ثروتمند بیت‌کوین اس‌وی محسوب می‌شوند که معاملات‌شان را از راه دور و بوسیله‌ی بیت‌کوین انجام می‌دهند.
این منجر به پیدایش نظریه‌ای در این باره شده است:
کالوین/ کریگ بیش از 95 درصد را از طریق اگزاهَش اداره می‌کنند، آن‌ها هرازگاهی دست به جابجایی سیستم توزیع می‌زنند تا موجودی انبارهای ذخیره‌شان را بیشتر نمایان سازند.
پر واضح است که این نظریه اغراق شده و مبالغه‌آمیز است. اس‌وی پول و کوین‌گیک در حدود 35% از مالکیت را تحت انقیاد خود دارند و این نظریه پیشفرضش را بر این استوار کرده است که بسیاری از کاربران که تحت عنوان ناشناس هستند هم در واقع همان کالوین و کریگ هستند. اثبات چنین فرضیه‌ای بسیار سخت است.

ماینرتک ، ماینینگ ، ماین بیتکوین ، استخر استخراج بیتکوین اس وی


تمرکز کردن بر حمله‌ی 51 درصدی
اگر شما از تازه‌واردان به عرصه‌ی بیت‌کوین هستید و در جریان حمله‌ی 51 درصدی نیستید، به طور خلاصه می‌شود این‌طور گفت که:  درگیری بر سر قدرت بازنویسی بلاک‌چین است که شامل حق تعویض و معاملات نیز می‌شود و احتمال سواستفاده و کلاهبرداری را بالا می‌برد. به طور کلی این تلاشی پرهزینه برای دسترسی بیشتر است به خصوص در شبکه‌هایی که قدرت ضد دستبرد بالایی دارند، مثل هر کدام از سه نوع بیت‌کوین.
سی ان ان در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، گزارش داده که شبکه‌ی دش (Dash) در قبال حملات آسیب‌پذیر بوده است و در مواقع اضطراری تمام قدرت ضد دستبرد دش ارتقا می‌یابد تا شرایط را برای تقلب و سواستفاده بسیار سخت کند.
این قبیل نگرانی‌ها همواره در ذهن علاقمندان به رمزارز یا همان ارزهای دیجیتال وجود دارد. هر زمان که یک نهاد در حال قدرتمند شدن است، قدرتی که رو به افزایش است، عده‌ای زنگ خطر را به صدا در می‌آورند. افراد در گذشته هم در مورد بیت‌کوین هشدار داده‌اند.
بیتکوین اس‌وی داری کمترین میزان هَشریت از سه فورک یا انشعاب بیت‌کوین است، بنابراین مورد دستگاه‌های ماینینگ قدیمی‌تر می‌تواند کاراتر باشد.
دستگاه‌های قدیمی‌تر که پیشتر موانعی بر سر راه بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش بودند  به شکل واضحی ترقی کرده‌اند تاجایی که دستگاه‌های برپایه الگوریتم SHA256 در بیت‌کوین اس‌‌وی، حیاتی دوباره پیدا کرده‌است.


این مطلب توسط تیم ترجمه ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.