بیت کوین، بیتکوین،  قیمت بیتکوین ، بیتکوین بالای 5000 دلار ، علت افزایش قیمت بیتکوین

بیت کوین توانسته است بیشترین دستاوردهای اخیرش را حفظ کند و موقعیتش را بالای بازار 5000 دلاری نگاه دارد. با این وجود به وضوح به نظر می رسد که بیت کوین از 5200 دلار به عنوان سطح مقاومت نسبی بهره می برد و مشخص نیست که آیا کریپتو می تواند فشار خرید را تحمل کند تا در هفته های آتی این سطح را بالا ببرد.
اگرچه همچنان نشخص نیست که چه چیزی سبب ایجاد موج خروشان بیت کوین شده اما یک احتمال این است که رشد ناگهانی بیت کوین پس از واقعه نصف شدن توانسته به دستاوردهای اخیر کمک شایانی بکند.

بیت کوین، بیتکوین،  قیمت بیتکوین ، بیتکوین بالای 5000 دلار ،بیت کوین بالای 5100 دلار پایدار است، اما با مقاومت در رشد مواجه است
هنگام نوشتن این متن بیت کوین بالا 1% در 5140 دلار معامله می شود، بالاتر از 5000 دلار در روز گذشته اش. بیت کوین اخیرا به صورت مویی زیر 5200 دلار معامله می شود که ثابت می شود کار ارز کریپتو برای شکسته شده به سمت بالا چقدر سخت است.
حائز اهمیت است که ارز کریپتو به سرعت به بالاترین نرخ اخیرش می رسد که پیشتر در این ماه تنظیم شده بود وقتی به 5300 دلار رسید، با این وجود در حال حاضر مشخص نیست که این سطح قیمت به منطقه مقاومت خواهد رسید یا خیر.
کریپتو تیز (Crypto Thies)، تحلیلگر مشهور ارز کریپتو در توییتر، اخیرا نظرات خود را درباره نرخ فعلی بیت کوین به اشتراک گذاشت و توضیح داد که 5500 دلار، سطح بعدی مقاومت قابل توجهی است که بیت کوی  در آینده نزدیک به خود خواهد دید.
وی توضیح می دهد، "با اطمینان با حداقل دوباره $4.7k  را لمس می کنیم."

 علت افزایش قیمت بیتکوین نصف شدن بیت کوین احتمالا به سرعت گیری اخیر کمک رسانده است
نزدیک شدن به نصف شدن جایزه بلاک بیت کوین _که انتظار می رود در اواسط ماه مه سال 2020 اتفاق بیافتد_ از نظر تاریخچه ای عامل اصلی  بالا رفتن گردش نرخ بوده است به طوری که این امر جایزه های بلاک ماین کردن را کاهش می دهد و منجر به ایجاد گردش مقاومت بیشتر می شود.
تحلیلگران بسیاری اظهار کردند که پیش بینی می شود این اتفاق به تنهایی برای سرعت بخشیدن به افزایش قیمت کافی است. کریپتو تیتان Crypto Titan، یکی دیگر از تحلیلگران توئیتری اخیرا اظهار داشت که قیمت بیت کوین که از بازار خرسی سال قبل آسیب دیده، بهبود پیدا می کند و پس از این رویداد به طور مرتب بالا خواهد رفت.
وی توضیح داد که "این روند تصادفی نیست بلکه الگوریتمی است که به خوبی کار می کند."
اگرچه تنها زمان نشان خواهد داد که آیا نصف شدن پاداش بیت کوین نقشی در قیمت بیت کوین بازی می کند یا خیر!  با این حال بیت کوین با سطوح چندگانه ای  از مقاومت های شدید مواجه است که جلوی بالا رفتن آن را می گیرند.


این مطلب توسط تیم نویسندگان و مترجمان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.