قیمت بیتکوین ، ماینینگ ، اخبار ماینینگ ، تاثیر قیمت بیت کوین بر ماینینگ ، رشد جهانی بیتکوین ، وضعیت سهام شرکت های ارزدیجیتال ، وضعیت سهام بازار کریپتو ، وضعیت سهام شرکت های ماینینگ ، وضعیت ماینر

آخرین افزایش قیمت بیت کوین منجر به ایجاد موج افزایش قیمت سهام های مرتبط با ارزدیجیتال در سراسر جهان شده است. ارزش این سهام ها در روزهای اخیر به مقدار قابل توجهی رشد داشته است.


سود رمزارزها از موج قیمت بیت کوین
بیت کوین به افزایش قیمت عمده ای در چند هفته اخیر رسیده، جهش قیمتی بیش از 20 درصد که در کمتر از 48 ساعت اتفاق افتاد.
سهام های مربوط به شرکت های رمزارز  هم در آسیا و هم در آمریکا، رشد خوبی در یک زمان کوتاه داشتند. بر طبق اعلام بلومبرگ (Bloomberg) سردمدار رمزارز آسیا شرکت ژاپنی Remixpoint روزانه 16 درصد افزایش و همچنین 26 درصد افزایش هفتگی داشته است. شرکت Vidente نیز از آخر هفته تا حال 20 درصد افزایش سود داشته است.
سهام های کوچک تر ارز کریپتو نیز از این افزایش سود می برند. شرکت Riot Blockchain در چند روز اخیر 24 درصد رشد سهام داشته است.
همچنین بزرگ ترین مدیریت ارزیابی ارزهای دیجیتال، Grayscale Investments نیر شاهد عبور از پورتوفیلوی سنگین بیت کوین 1 بیلیون دلاری بود. بلافاصله پس از افزایش قیمت بیت کوین در سوم آپریل.

تاریخ تکرار می شود
مسلما این اولین بار نیست که به دلیل افزایش قیمت بیتکوین شرکت های مرتبط با رمزارز شاهد افزایش قیمت سهام شان شدند.
در جولای 2018 ما شاهد شکل گیری الگوی مشابهی بودیم. پس از آن شرکت های بسیاری مدل های کاری شان را متناسب با استخراج رمزارز و مطابق با خدمات در این حوزه تغییر دادند. برخی حتی زحمت هیچ کاری به خود ندادند اما به اسم شان "بلاک چین" اضافه کردند.
این امر حاکی از تاثیر قیمت بیت کوین بر تمامی صنایع دارد.


و برندگان عبارت اند از ...
شاید بزرگ ترین برنده افزایش قیمت اخیر بیت کوین مدیر مالی سابق وال استریت، مایک نواگراتز (Mike Novogratz) است. وی مدیر عامل بانک Galaxy Digital تجارت رمزارز است.

در اوایل ماه مارچ Bitcoinist اعلام کرد که قیمت سهامش را به شدت افزایش می دهد پس از این که نواگراتز سهامش را در شرکت تا 80 درصد افزایش داد. در آخرین جهش بیت کوین، سهام GLXY به میزان 24 درصد افزایش یافت و به قیمت 2.90 دلار رسید.
پس از آن زمان، قیمت بیت کوین به عقب برگشته و در نتیجه قیمت سهام  GLXY نیز کاهش می یابد. با این وجود، حتی پس از سقوط، سهام های Galaxy Digital هنوز در پنج روز اخیر 3 درصد بالا رفتند و همچنین از ابتدای سال 2019 نیز 26 درصد افزایش ارزش سهام داشته اند.

این مطلب توسط تیم نویسندگان و مترجمان ماینرتک تهیه گردیده است و هرگونه بازنشر تنها با ذکر منبع مجاز است.